Junior Karel Nedbal: Na takový gól nikdy nezapomenu

24.8.2014 | (HoH)

PARDUBICE — Také mládežnické zápasy přináší momenty, které se vidí třeba i jednou za deset sezon. Jeden takový mohli zhlédnout diváci sobotního juniorského utkání mezi Pardubicemi a Mladou Boleslaví. Východočeši duel urvali 4:3 v prodloužení, do kterého se vecpali gólem 0,2 vteřiny před koncem.

Mladá Boleslav ve velké hale ČEZ Areny třikrát vedla. „Nebylo to příjemné. Ale postupně jsme zlepšili hru a začali bojovat. Ke konci se k nám přiklonilo štěstíčko, povedlo se nám vyrovnat a v prodloužení dát vítězný gól,“ okomentoval nakonec vítězný duel obránce Karel Nedbal, který se narodil v Čáslavi, v minulé sezoně nastoupil k jedenácti utkáním za druholigový Kolín a mezi dospělými už vstřelil dvě branky.

Jeho moment přišel v úplném závěru základní hrací doby. Pardubice prohrávaly 2:3, zdálo se, že power play utne vyloučení Michala Petiry v čase 59:25. „Nebylo to nic příjemného, ale je to sport i to se stává. V oslabení jsme ještě s velkým štěstím gól dali, takže se ta blbá nálada přesunula vedle na střídačku,“ pousmál se.

„Mladá Boleslav protečovala puk do našeho pásma, já pro něj ještě jel a mezitím jsem se kouknul na čas. Bylo 4,7 vteřiny do konce, ale hosté se už radovali… Tak jsem to tam ještě zkusil napálit a najednou to tam spadlo. Po gólu jsem byl hodně překvapený, stejně jako všichni a měl jsem obrovskou radost,“ radostně vylíčil navždy zapamatovaný moment.

Neměl strach, že by gól padl po skončení základní hrací doby. „Bylo skutečně pár vteřin do závěrečné sirény, měli jsme oslabení a puk byl u nás. Myslím, že nikdo nečekal, že padne gól, ale hrát se má až do konce,“ nechal se slyšet juniorský zadák, který byl s A týmem na přátelském utkání v Olomouci. „S pukem jsem se otočil a vidím, jak se už kluci z Mladé Boleslavi radují. Na gólmana jsem přes ty všechny hráče a z takové dálky ani neviděl,“ rozesmál se.

Gólman Jan Růžička se v tu chvíli rozlítil, dostal dva osobní tresty. V prodloužení Pardubice dokonaly neskutečný obrat, když se ubránily mladoboleslavské přesilovce a samy naopak nabídnutou početní výhodu zužitkovaly zásluhou Martina Krajňáka. „Na takový zápas nezapomenu. Takhle vyrovnat a posléze otočit zápas se často nevidí. Tohle vám tam spadne jednou za život,“ uzavřel Karel Nedbal.