08.10.2017

Dynamo čeká souboj na ledě Litvínova

PARDUBICE — Souboj dvou celků zespodu tabulky přináší dnešní jedenácté extraligové kolo. Hokejisté Pardubic se od 17.30 hodin utkají s Litvínovem na jeho stadionu.

11. kolo Tipsport extraligy: HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice
  • Pardubice nastřílely Litvínovu již 895 branek, žádnému jinému soupeři v nejvyšší soutěži více.
  • Verva nebodovala od 12. září 2017.
  • Dynamo vstřelilo pět branek v přesilovkách, Verva o jednu méně, v oslabeních oba celky inkasovaly devět gólů.
  • Oba předchozí vzájemné zápasy skončily remízou v základní hrací době, nejprve vyhrál Litvínov v nastavení, v posledním loňském Pardubice rovněž v prodloužení.
Neděle 8. října 2017 od 17.30 hodin, Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov

Dynamo touží v Litvínově navázat na své poslední venkovní vystoupení – v úterý dokázalo zvítězit 3:1 na ledě pražské Sparty. Východočechům se bohužel nepovedlo páteční domácí střetnutí, s Olomoucí prohráli 1:2 v prodloužení. Po jedenácti odehraných utkáních tak Pardubice mají pouze deset bodů.

„Věděli jsme, že Olomouc nebude hrát otevřený hokej, ale spíše z obrany, celoplošně a disciplinovaně. Ze začátku jsme měli tlak, dvě přesilovky, ale nedali jsme gól, což nás možná trochu utlumilo. Na druhou stranu jsme ubránili pětiminutovou přesilovku, kdy jsme doufali, že nás to nakopne, ale bohužel nic, vyrovnat jsme dokázali až v závěru třetí třetiny. V prodloužení stálo štěstí na straně Olomouce,“ hodnotil předvčerejší zápas v Tipsport areně asistent trenéra pardubických hokejistů Otakar Janecký.

Páteční duel nedohrál kanadský obránce Ty Wishart, za svůj zákrok ve druhé části hry byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Nejlepší hráč Dynama v hodnocení účasti na ledě by neměl být dále trestán.

Dynamo čeká souboj s týmem na posledním místě extraligové tabulky. Verva vyhrála naposledy ve třetím kole, kdy doma porazila Mountfield HK 3:0. Pak prohrála šest zápasů v řadě, aniž by získala jediný bod.

V posledním extraligovém utkání nestačil Litvínov na Jihlavu, na jejím ledě prohrál 1:4. „Myslím, že Jihlava vyhrála zaslouženě. První třetina sice skončila bez branek, ale v druhé nám soupeř dvakrát ujel, dal dvě branky a to ho dostalo na koně. Na začátku třetí části jsme snížili, ale to nejhorší, co se mohlo stát, bylo za stavu 1:2 zbytečné vyloučení Dietze a pak jsme ještě na naší střídačku vyhodili puk. To nás zabrzdilo. Rozhodující byl gól na 1:3. Pak už Jihlava jen bránila. Z hlediska produktivity byla lepší než my a zaslouženě vyhrála. Situace v tabulce není příjemná, ale musíme se s ní poprat,“ řekl po utkání na Horáckém zimním stadionu litvínovský hlavní trenér Radim Rulík.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Klouček – Wishart, Hunkes, Čáslava, Cardwell, Trončinský, Holland, Ščotka – Treille, Tomášek, Vondráček – Rolinek, Bojko, Quenneville – Perret, Poulíček, P. Sýkora – Beran, Dušek, M. Kaut.
HC Verva Litvínov Kantor – Baránek, Sorvik – Doudera, Gula – Dietz, Pilař – Sklenička – Lukeš, Nejezchleb, Jánský – Černý, Hanzl, Nicholls – Trávníček, Jurčík, Matoušek – Doležal, Válek, Hořava.

Představení soupeře

HC Verva Litvínov

Oficiální název klubu: HC Verva Litvínov, a. s.

V nejvyšší soutěži: od roku 1959
Názvy klubu: 1945 – SK Stalinovy závody Horní Litvínov, 1949 – Sokol Stalinovy závody, 1953 – Jiskra Stalinovy závody, 1962 – CHZ Litvínov, 1990 – HC CHZ Litvínov, 1991 – HC Chemopetrol Litvínov, 2007 – HC Litvínov, 2009 – HC Benzina Litvínov, 2012 – HC Verva Litvínov

2017/2018 0 – 0 – 0 – 0 – 0 –:–
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).