18.04.2010

Druhá výhra přišla s nulou, Pardubice zvládly odvetu výtečně takticky

PARDUBICE — Fotbalovým výsledkem 1:0 odehráli hokejisté HC Eaton Pardubice druhý finálový zápas s Vítkovicemi. Napínavý duel nabídl strhující podívanou pro více než 10 000 diváků v pardubické ČEZ Areně, která vestoje nadšeně aplaudovala výkonu pardubických hráčů.

Oproti sobotnímu duelu neviděli fanoušci velký nápor Pardubic v úvodu. Od prvního buly sledovali velmi opatrnou hru na obou stranách. „Nástup vítkovického mužstva byl o poznání lepší, soupeř nás dobře napadal, výborně bruslil. Měli jsme problémy s rozehrávkou, proto jsme byli rádi za bezbrankový stav po první třetině,“ konstatoval asistent trenéra HC Eaton Pardubice Jan Votruba.

V prvním dějství byly sice střelecky aktivnější Pardubice 15:12, přesto se ostravské mužstvo prezentovalo daleko lepším nástupem do zápasu oproti prvnímu vzájemnému souboji. Od druhé třetiny se ale Východočeši dostávali více do šancí.

A jednu z nich využili. Ve 24. minutě ujela dvojice Daniel Rákos – Jan Kolář a prvně jmenovaný nádherně skóroval. Pěkně si potáhl pukem, aby jej pak švihem poslal pod horní tyčku Štěpánkovy klece. 1:0 a ČEZ Arena explodovala jak semtex!

„Od druhého dějství jsme se více dostali do zápasu, tím pádem i do šancí. Proměnili jsme brejkovou situaci dvou na jednoho, dali jsme tyčku, několikrát nám v přesilovkách skákal puk po čáře, tam jsme mohli odskočit,“ pokračoval pardubický kouč ve svém hodnocení.

Spoluhráči chránili Haška svědomitě

Vyprodané tribuny sledovaly obrovskou bitvu, kterou řádně opepřil boxerský souboj Jiřího Cetkovského s Jurajem Štefankou. V něm byl přece jen úspěšnější pardubický borec. Rozhodčí možná trochu necitlivě poslali oba zápasníky do kabin, trest 2+2 minut pro oba by možná slušil zápasu více. Eaton pak hrozil zejména ve hře v početní převaze. Naopak vlastní oslabení zvládl bravurně a Ostravany takřka k ničemu nepustil.

Třetí třetina nabídla grandiózní vyvrcholení z pardubického pohledu. Hlavně posledních deset minut bylo skutečně famózně sehraných. Závěrečný vítkovický nápor otupil Eaton velmi aktivní obranou, která donutila povstat všechny diváky a skandovat při konci duelu.

„Ve třetí třetině jsme hráli výborně dozadu a střední pásmo, tam jsme si to pohlídali. Vítkovice ani od 50. minuty moc šancí neměly. Mužstvo hrálo skvěle a zaslouží si poděkování,“ souhlasil Jan Votruba.

Pardubice splnily ještě jeden cíl, který si předsevzaly: nepustily vítkovické útočníky do Haškova hájemství. „Vítkovičtí hráči chodili v sobotu až příliš do předbrankového prostoru a pokyny zněly pro dnešek jasně: jestli se k něčemu oni uchýlí, tak tam musí být nekompromisní. Podařilo se nám je uhlídat,“ dodal spokojený trenér pardubických hokejistů.