David Tomášek odchází do Finska, bude hrát za JYP Jyväskylä

15.4.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Novou zahraniční výzvu se rozhodl přijmout útočník David Tomášek. Perspektivní centr odchází z Pardubic do finského klubu JYP Jyväskylä. Dvaadvacetiletý rodák z Prahy, který aktuálně bojuje v kádru české reprezentace o účast na květnovém mistrovství světa v Dánsku, uzavřel dle webu finského klubu, jenž vyhrál letošní Ligu mistrů, dvouletou smlouvu.

Carlson Hockey Games 2018

„David nás již s předstihem informoval o tom, že přijme zahraniční výzvu. Za tři roky odvedl pro náš klub mnoho cenné práce. Naše spolupráce byla oboustranně prospěšná, díky prostoru v Dynamu se probojoval i do reprezentace a získal nové angažmá v jedné z nejkvalitnějších soutěží na světě. Davidovi děkujeme za odvedené služby a přejeme mnoho štěstí v další kariéře,“ prohlásil předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

„Vždy jsem chtěl maximálně pomoci týmu, minulá sezona se nám v rámci možností povedla nejlépe. Jsem rád, že odcházím v pozitivním slova smyslu. Pardubicím nadále přeji to nejlepší, jsou hokejovým městem, věřím, že další roky budou úspěšné,“ řekl David Tomášek, jenž za pardubický klub odehrál 165 utkání včetně baráže, vstřelil v nich 40 branek a přidal 37 nahrávek.

V letošním ročníku zaznamenal 30 bodů, když k 13 gólům posbíral 17 asistencí. „Říkám si, kde jsem před třemi roky tady začal a na jaké pozici jsem skončil. Jako každý mladší hráč jsem si musel svůj prostor vybojovat. Trenérů se tady prostřídalo dost, pomohli mi, pak to vzalo rychlý spád, šancí hrát důležité momenty v prvních dvou lajnách přicházely a já si jich vážím. V pardubickém dresu se probojoval do reprezentace, moc si všeho vážím a docela rychle to celé uteklo. Jsem za to rád, jak jsem se třemi roky v Pardubicích naložil a opakuji, že jsem rád, že poslední sezona dopadla nejlépe,“ ohlédl se za svým působením v červenobílém dresu.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

V tomto ročníku sehrál David Tomášek také zatím šest utkání za národní tým a zaznamenal čtyři body za dvě branky a dvě přihrávky. V reprezentaci debutoval 15. prosince 2016 na Channel One Cupu v duelu v Helsinkách s Finskem a při prohře 2:4 skóroval. Nyní už má na kontě devět utkání a pět bodů za tři góly a dvě přihrávky.

Do Dynama Tomášek přišel v roce 2015 po pětiletém působení v zámořských mládežnických soutěžích. Poslední dva roky v Severní Americe hrál v juniorské OHL za Belleville a připsal si ve 119 duelech 58 bodů za 26 branek a 32 asistencí. Ve dvou utkáních play off přidal dvě asistence.