8.12.2016
Marek Votke

Skvělý obrat! Mladší dorostenci brankou v poslední minutě zdolali Liberec 5:4

PARDUBICE — V nesmírně dramatickou podívanou dobrým koncem pro Dynamo se změnil duel mladších dorostenců v malé hale s Bílými Tygry. Severočeši vedli o dvě branky, domácí ale dokázali vyrovnat a v závěrečné třetině dlouho 4:3 vedli. V předposlední minutě sice Liberec srovnal, ale v čase 59:09 rozhodl o pardubickém vítězství svou druhou brankou Tomáš Zeman.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 22. kolo, čtvrtek 8.12.2016, Tipsport arena

5:4
0:2, 4:1, 1:1
Branky a nahrávky: 30:14 Tobiáš (Antoníček, Jelínek), 32:41 Šír, 34:16 Hledík (Lichtag, Rohlík), 37:15 Zeman (Nedelka), 59:09 Zeman (Koffer, Matěcha) – 10:41 Kollert (Žůrek, Jiruš), 16:14 Vomáčka (Adamec, Dospěl), 35:40 Dospěl (Rychlovský). 58:08 Rychlovský (Jiruš, Strnad). Rozhodčí: Pilný – Holeček, Roischel. Vyloučení: 3:2 Využití: 0:1 Diváci: 65. Střely na branku: 40:46. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Dynamo Pardubice: Nečas – Pejzl, Kaštánek, Matěcha, Nedelka, Voženílek V., Hrádek, Jelínek, Secký – Hebek, Šír, Rouha, Zeman, Antoníček, Koffer, Hledík, Rohlík, Lichtag, Tobiáš
Bílí Tygři Liberec: Čajan (32:41–34:16.Zajíček) – Kovář, Adamec, Hampl, Žůrek, Kollert – Pray, Rychlovský, Dospěl, Jansa, Jakubec, Nikolič, Jiruš, Vomáčka, Strnad, Nezbeda, Virág.

Prvních pět minut zápasu se hráči obou celků v promrzlé malé hale Tipsport areny zahřívali, aby si následně v prvním dějství mohli oba brankáři zachytat do syta.

Vše odstartoval Filip Kovář, na jehož přízemní střelu jen těsně vedle pardubické branky musel pohotově reagovat Nečas. Na druhé straně Zase Pejzl protáhl Čajana, když sám před brankou neúspěšně hledal lépe postaveného spoluhráče.

Největší šanci v první třetině měli bez pochyb v jedenácté minutě liberečtí Vomáčka a Dospěl, kteří se hnali dva na nikoho (!), první jmenovaný se ale rozhodl pro příhru do druhé vlny, načež skvěle zareagoval Nečas a svým přemístěním tuto šanci zlikvidoval.

O půl minuty později už byl ale krátký na šanci Tomáše Kollerta, jenž po svižné souhře celé lajny otevřel skóre – 0:1.

Na jeho úspěch navázal o šest minut později v přesilovce Luboš Dospěl, když se na levém kruhu pro vhazování dostal ke kotouči a parádně jej pověsil přímo pod víko, čímž určil stav po první siréně – 0:2.

Druhá třetina přinesla daleko zajímavější podívanou, než její předchůdkyně. V pětadvacáté minutě měl ve vlastním oslabení obrovskou šanci na třetí gól Marcel Virág, když se řítil sám na Nečase, ale skórovat nedokázal.

O čtyři minuty později stál před poloodkrytou brankou po předešlém přesném pasu od spoluhráče William Pray, ale i s jeho pokusem si dokázal skvěle poradit Vojtěch Nečas.

Zákonitě tak musel přijít trest. Hned z dalšího útoku se totiž po Antoníčkově přihrávce ke kotouči dostal Ondřej Tobiáš a odstartoval pětigólovou podívanou v krátkém časovém sledu – 1:2.

O další minutu a půl později dokázal zaváhání Čajana využít Radek Šír a z mezikruží překonal ležícího libereckého brankáře střelou pod víko – 2:2. Čajan po této akci vinou zranění střídal a přepustil své místo na necelé dvě minuty kolegovi Šimonu Zajíčkovi.

Ten ale čisté konto udržel pouze jednu minutu a třicet pět vteřin, když Daniel Hledík poslal své spoluhráče poprvé v zápase do vedení – 3:2. Zanedlouho byl ale stav opět vyrovnaný, a to když v šestatřicáté minutě využil únik dvou na jednoho Luboš Dospěl – 3:3.

Ani toto skóre se ale na světelné tabuli příliš dlouho neobjevovalo O minutu a půl později se k volnému kotouči po sérii dorážek dostal Tomáš Zeman a s chladnou hlavou přisoudil svému týmu již druhé vedení v zápase a uzavřel účet prostřední třetiny – 4:3.

V poslední třetině se dlouho nic nedělo. Dynamo prakticky celou dobu bránilo těsné vedení a bojovalo se o každý kousek ledu.

Gólem tak skončila prakticky první vážnější šance v této třetině, když v samém závěru, v čase 58:08 skulinku v Nečasově výstroji našel Jakub Rychlovský – 4:4.

Vypadalo to tedy, že se bude prodlužovat, ale opačného názoru byl domácí Tomáš Zeman, jenž se o minutu a jednu vteřinu později prosadil střelou přes obránce, čímž rozhodl o třech bodech pro domácí – 5:4.